A klasa Brzesko. Uszew i Iskra uciekają

425 0

Tęgie lanie sprawili w Uszwi podopieczni grającego trenera – Marcina Manelskiego – zespołowi Victorii Bielcza. Wynik 6-1 to i tak nie najwyższy wymiar kary, jaką mogli za otwartą grę przeciwko liderowi zapłacić piłkarze z Bielczy. Bramki dla gospodarzy strzelili: Damian Tryliński 2, Michał Żak 2, Arkadiusz Zydroń oraz Wojciech Kukla. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Damian Rogusz. LKS Uszew nie zwalnia więc tempa. Po 8. kolejkach zespół z Uszwi ma 22 punkty, 34 gole strzelone i zaledwie 5 straconych.

Po piętach LKS depcze od dawna Iskra Łęki. Jej pewnym zwycięstwem 3-1 zakończył się wyjazdowy mecz z Kłosem Łysa Góra. Goście dominowali od pierwszego gwizdka, a przewagę już w 20 minucie udokumentował Bodzioch. Po przerwie napór gości nie słabł, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 55 minucie po rzucie wolnym bramkę zdobył Machalski. W 80 minucie, również po stałym fragmencie gola na 3-0 strzelił Curyło. W samej już końcówce ambitni gospodarze strzelili bramkę na 1-3 autorstwa Kubonia.

Skromnym 1-0 zakończyło się spotkanie Dunajca z IVĄ, co dało drużynie z Mikołajowic (w czterech ostatnich meczach aż 10 punktów) awans na trzecią pozycję w ligowej tabeli. Jedyną bramkę meczu strzelił w 35 minucie Daniel Brożek z rzutu karnego podyktowanego za faul Konrada Zięcia. Sam mecz, zdaniem naszych obserwatorów, był pojedynkiem, w którym nie było widać drastycznej różnicy pomiędzy drużyną walczącą póki co o utrzymanie – IVĄ a ukierunkowanym na zajęcie czołowych lokat w lidze Dunajcem.

O kolejną niespodziankę pokusił się Piast Czchów. Przed tygodniem spadkowicz z okręgówki wygrał na wyjeździe z Victorią Bielcza, co potraktowano jako jeżeli nie sensację, to przynajmniej dużą niespodziankę. W miniony weekend czchowianie potwierdzili zwyżkę formy odprawiając z kwitkiem Pogórze Gwoździec, które tym samym straciło miejsce na ligowym pudle.

Aż siedem bramek i wiele emocji zobaczyli ( choć zapewne dominował w nich smak goryczy) kibice w Niedzieliskach, gdzie Korona po zaciętym meczu uległa 3-4 ostatniemu w tabeli Spółdzielcy Grabno (dwie bramki Macieja Dębskiego) , co należy uznać za małą sensację. Mimo prowadzenia 3-1 (hat – trick Słomki) do 60 minuty, Korona doznała drugiej porażki z rzędu. Niby nic wielkiego, ale 9 straconych w nich bramek powinny przyprawić o ból głowy wszystkich odpowiedzialnych za grę defensywną. …

Zeszłotygodniowy pogromca Korny (5-1) – Strażak Mokrzyska tym razem zremisował 3-3 w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem z Poręby Spytkowskiej. Zremisował, choć po pierwszych 25 minutach prowadził już 3-0 (bramki: Konrad Imioło, Janusz Grochola, Michał Gibała) Wydawało się więc, że gospodarze nie podniosą się już z kolan po takim uderzeniu. A jednak. W drugiej połowie, w ciągu zaledwie 30 minut zespół z Poręby wyrównał po dwóch golach Łukasza Zycha oraz jednym Rafała Toty.

Również sześć goli zobaczyli kibice w Biadolinach, gdzie Start w derbach gminy Dębno pokonał 4-2 Sokoła spychając go na ostatnie miejsce w tabeli. Wynik otworzyli w 22 minucie gospodarze po golu Jakuba Wojtasa. Wynik do przerwy ustalił jednak zawodnik Sokoła – Marcin Słupski w 33 minucie. Po przerwie dominowali już gospodarze. Bramkę na 2-1 strzelił ponownie Wojtas. Miejscowi nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. W 65 minucie wyrównał Szabat po kapitalnym strzale w okienko bramki strzeżonej przez Ziębę. Trzy minuty później po raz kolejny celny cios zadali gospodarze, a dokładniej Bartłomiej Kurek. Decydująca o wyniku meczu bramkę strzelił w doliczonym już czasie gry Marcin Plesiński, który na boisku pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej.

Mecz Olimpia – Orzeł nie odbył się z powodu nie stawienia się gości. Zapewne zostanie przyznany walkower i trzy punkty Olimpii Bucze.

Dunajec Mikołajowice 1-0 Iva Iwkowa
Olimpia Bucze – Orzeł Stróże – goście nie stawili się na meczu.