Bramki: Tomasz Księżyc 45’ –k., 60’- k., Mateusz Cholewiak 61’
Czerwona kartka: Kanarek 45′ (za drugą żółta)

Puszcza: Stępniowski – Szymonik, Księżyc, Jurkowski, Zontek, Strózik, Nowak, Kałat, Paul, Cholewiak, Moskwik.

Motor Lublin: Oszust – Falisiewicz, Karwan, Matuszczyk, Klepczarek, Ciarkowski (46′ Piceluk), Diego (68′ Kursa), Kostrubała, Pyda (73′ Niżnik), Kanarek, Jovanović

W pierwszej połowie goście mieli jedną dobrą okazję, kiedy to Przemysław Kanarek z bliskiej odległości strzelił wprost w Stępniowskiego. Po początkowej przewadze gości, wraz z upływem czasu do głosu dochodzili miejscowi, którzy coraz częściej zatrudniali Oszusta. Niewiele jednak z tego wynikało.

Kluczowym momentem spotkania był faul z 45 minuty Kanarka na Łukaszu Nowaku. W związku z tym, że zdarzenie miało miejsce w polu karnym, sędzia podyktował „jedenastkę”, a faulującemu pokazał drugą w tym meczu żółtą kartkę. Chwilę potem gospodarze cieszyli się z prowadzenia po skutecznym strzale Księżyca.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Puszczy. Po jednym z ataków, w polu karnym zawodnika gospodarzy sfaulował Piotr Klepczarek i po raz drugi w tym spotkaniu Tomasz Księżyc stanął przed szansą na zdobycie gola. Nie zmarnował jej.

Decydująca o wyniku akcja miała miejsce w 61 minucie. Mateusz Cholewiak otrzymał dobre prostopadłe podanie, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam nie dał szans Oszustowi.

Skrót meczu Puszcza – Motor zobaczysz TUTAJ

Po meczu powiedzieli:

Piotr Klepczarek, zawodnik Motoru: W meczu cechował nas brak koncentracji. Nakreśliliśmy sobie pewne rzeczy w szatni i gdy wyszliśmy na pierwszą połowę – zapomnieliśmy je realizować. Do tego dochodzi niefrasobliwe zachowanie naszego zawodnika – pierwsza żółta kartka, potem druga w 45-tej minucie meczu – dostajemy czerwoną kartkę i w końcówce pierwszej połowy tracimy bramkę i po meczu… Wyszliśmy na drugą połowę też z pewnym założeniem – chcieliśmy grać z tyłu, zachować czyste konto i strzelić jedną lub dwie bramki. Niestety druga bramka podcięła nam już całkowicie skrzydła a przeciwnicy dobili nas trzecią bramką.

Trener Puszczy Dariusz Wójtowicz: 3:0 z Motorem Lublin to na pewno nasz wielki sukces – po raz pierwszy Puszcza wygrała z przeciwnikiem, który ma ambicje, stworzył ciekawy zespół z ciekawych zawodników i na pewna ma duże oczekiwania – dlatego też ten wynik jest dla nas niezmiernie ważny. Myślę, że kluczem do sukcesu była z naszej strony motoryka. W pierwszej połowie, do momentu karnego przeciwnik był bardzo trudny i mecz był wyrównany, choć może byliśmy lepsi o dwie dobre sytuacje. Widać było jednak z minuty na minutę, że podkręcanie tempa i motoryka z naszej strony były decydujące. Druga połowa już nie podlega jednoznacznej ocenie, bo gdy przegrany gra w dziesiątkę, to jest już bardzo ciężko wygrać. Myślę, że nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone i bardzo się z niego cieszymy, ale nie będziemy popadać w jakieś samozadowolenie – chwilę się pocieszymy, ale przed nami trudny wyjazd do Stalowej Woli i trzeba brać się do roboty.