Brzeska A-klasa: Faworyci gubią punkty

474 0

Wydawało się że zawodnicy z Poręby Spytkowskiej będą zbyt podłamani „tęgim laniem” jakie sprawili im zawodnicy Uszewskiego LKSu. Tymczasem, drużyna Hebdy i Bieńka bez kompleksów przystąpiła do spotkania z Dunajcem Mikołajowice. Już w czwartej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Zych. Jak się okazało była to jedyna bramka meczu. Trzy oczka zostały w Porębie Spytkowskiej, natomiast przyjezdni z Mikołajowic wracają do domu z niczym. Beniaminek sensacyjnie 1:0 ograł ligowego potentata.
Niezbyt udany powrót na „stare śmieci” zanotował Marcin Manelski. Jego LKS Uszew tylko zremisował 1:1 z Piastem Czchów.

Z pewnością niejeden kibic po meczu w Mokrzyskach analizując to co wydarzyło się tam na stadionie, przyznał, że to właśnie za takie mecze kocha się piłkę nożną. Do 84 minuty Strażak przegrywał ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie 1:3. Kiedy wydawało się że świeżo upieczony A-klasowiec znów sięgnie po 3 punkty, najpierw w 87 minucie a później w doliczonym czasie gry, rzuty karne na bramki zamienił Biedak. Pojedynek zakończył się remisem 3:3.

Po podziale punktów w pierwszej serii spotkań, tym razem IVA Iwkowa notuje zwycięstwo. Na boisku w Maszkienicach od 30 minuty utrzymywał się remis 1:1. W końcu nadeszła 90 minuta, w której to piłka dograna z rzutu rożnego trafiła do Konarada Zięcia, który strzela gola na 1:2. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Znów wysoką porażkę zanotowali zawodnicy Spółdzielcy Grabno. Zespół prowadzony przez Michała Jarząba nie sprostał Pogórzowi Gwoździec przegrywając aż 1-5. Drużynie z Gwoźdźca to zwycięstwo umożliwiło zajęcie pozycji lidera tabeli.

Gracze Victorii Bielcza po okazałym zwycięstwie nad Spółdzielcą Grabno mieli zapewne apetyty na kolejne sukcesy. Dzisiaj zostali oni jednak brutalnie sprowadzeni na ziemię. Zespół Iskry Łęki nie miał litości nad swoimi rywalami ogrywając ich aż 4:1.

W pozostałych meczach Orzeł Stróże zwyciężył w Łysej Górze Kłosa, a Korona Niedzieliska zremisowała na własnym boisku z Olimpią Bucze.