Fogo Futsal Ekstraklasa. Nieudany mecz BSF-u

106 0

BSF ABJ Powiat Bochnia przegrał 1-6 z Piastem Gliwice w meczu 7. kolejki. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli bochnian.

BSF ABJ Powiat Bochnia 1-6 (1-2) Piast Gliwice
Adam Wędzony 18′ (p.k.) – Edgar Varela 12′, 31′, Jani Korpela 16′, Vinicius Lazaretti 33′, 35, Miguel Pegacha 39′

BSF: Viktor Sääf, Oliwier Piwowarczyk, Dominik Kamiński – Martin Doša, Tukka Pikkarainen, Wojciech Przybył, Arkadiusz Budzyn (C), Adam Wędzony, Minor Cabalceta, Viktor Mossberg, Piotr Matras, Mateusz Prokop, Wojciech Doroszkiewicz, Mikhael Almeida. Trener: Antun Bačić.

Mecz z perspektywy BSF-u rozpoczął się fatalnie, bo już w 3. minucie za faul poza polem karnym czerwoną kartką ukarany został bramkarz Viktor Sääf. Jego miejsce zająć musiał młody i niedoświadczony Oliwier Piwowarczyk, ale do pewnego momentu radził sobie całkiem nieźle. Nie ustrzegł jednak swojej drużyny przed stratą dwóch bramek w pierwszej połowie. Bochnianie wykorzystali to, że Piast grał agresywnie i często faulował. W końcu goście przekroczyli limit przewinień i choć pierwszą okazję zmarnował Tukka Pikkarainen, to tuż przed przerwą gola w ten sposób zdobył Adam Wędzony i BSF pozostał w grze o punkty.

Po przerwie bochnianie szukali swoich okazji, ale brakowało im pomysłu na rozmontowanie skutecznie broniących się przyjezdnych. Na domiar złego w 31. minucie stracili kontuzjowanego Piwowarczyka, którego zastąpić musiał Dominik Kamiński, a po chwili Piast dołożył trzecią bramkę. Trener Bacić postanowił podjąć ryzyko i wycofał bramkarza, co jednak nie przyniosło tym razem jedynie negatywne skutki. Gracze Piasta po przechwytach wykorzystali okazje, dokładając kolejne 3 bramki do swojego dorobku, co w ostatecznym rozrachunku przyniosło im wysokie zwycięstwo.

BSF poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Na tle bardzo mocnego rywala bochnianie mieli dobre momenty, ale ogólnie byli zespołem słabszym. Problemem przed kolejnym meczem jest to, że za czerwoną kartkę pauzować będzie Sääf, a kontuzja Piwowarczyka zdaje się być bardzo poważna. Łatwiej o punkty wcale nie będzie, bo drużyna Antuna Bacicia zagra na wyjeździe z Dremanem.