Klasa okręgowa. Błyskawica i Rylovia odjeżdżają rywalom, Waśko x5

430 0

Sypnęło niespodziankami. Spośród drużyn z czołówki wpadki w tej kolejce uniknęły jedynie Błyskawicai Rylovia. W hicie Naprzód zdołał pokonać Jadowniczankę. Pięć bramek dla Arkadii w meczu z Beskidem zdobył Michał Waśko.

Klasa okręgowa

9. kolejka
Orzeł Cikowice 0–0 Strażak Mokrzyska

Obie drużyny starały się zdobyć choć jedną, decydującą bramkę, ale zabrakło im skuteczności. Goście mieli idealną okazję w doliczonym czasie, ale Igor Świerczek nie wykorzystał rzutu karnego, ponieważ jego strzał powstrzymał Patryk Sobas. Ostatecznie gole nie padły, więc Orzeł przedłużył passę meczów bez wygranej, dla obu drużyn było to również już czwarte w rundzie spotkanie bez zdobytego gola. Niewesoła jest zwłaszcza sytuacja gospodarzy, którzy zajmują dopiero 13. miejsce.

Sokół Maszkienice 2–3 Błyskawica Proszówki
Dariusz Gejza 35′, 82′ – Krzysztof Styrna 24′, Piotr Filipek 67′, 78′ (k.)

Zgodnie z przewidywaniami lepiej spotkanie rozpoczęli goście, jednak Sokół nie zamierzał łatwo godzić się z porażką i dość szybko doprowadził do wyrównania za sprawą strzału Dariusza Gejzy. Po przerwie goście odskoczyli na dwa gole, jednak to nie był koniec emocji. Na kilka minut przed końcem miejscowi wywalczyli rzut karny, ale szansy nie wykorzystał Dawid Poliszak. Do odbitej przez Mateusza Cieślę piłki dopadł jednak Gejza i zanotował kontaktowe trafienie. Sokół próbował jeszcze zdobyć kolejną bramkę, ale to się już nie udało. Zespół z Maszkienic postawił się liderowi, jednak ostatecznie to nie wystarczyło do zdobycia punktów. Dla Błyskawicy była to już ósma wygrana w sezonie. Jak się później okazało, po tej serii gier lider powiększył przewagę nad wszystkimi najgroźniejszymi konkurentami oprócz Rylovii.

Jadowniczanka Jadowniki 3–4 Naprzód Sobolów
Filip Grzesik 1′, Tomasz Mól 35′, 47′ – Wojciech Klebert 14′, 50′, Dominik Drożdż 55′, 76′

Miało być show z dużą ilością goli i było, choć na pewno nie na taki finał liczyli fani gospodarzy. Pierwsza połowa potoczyła się po myśli ich ulubieńców, jednak Naprzód nie odpuszczał. Na kwadrans przed końcem był remis 3-3 i wtedy czerwoną kartką ukarany został Tomasz Rachwalski. W osłabieniu miejscowi po ogromnym zamieszaniu szybko stracili bramkę, która okazała się być decydującą dla końcowego wyniku. Naprzód w ostatnich tygodniach jest bezlitosny dla rywali i awansował już na 4. miejsce.

LKS Trzciana 2000 2–2 Spółdzielca Grabno
Mateusz Mroczek 31′, 45+1′ – Kamil Kużdżał 13′, 57′

Rywalizację lepiej rozpoczęli goście, potem bliżej wygranej była drużyna Mirosława Bieniasa, a ostatecznie starcie zakończyło się remisem. Podział punktów w tym spotkaniu zdecydowanie nie jest niespodzianką, bo obaj beniaminkowie zdają się dysponować obecnie dość podobnym potencjałem. Nadal sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, a minimalnie lepszy bilans bramek zapewnia przewagę Spółdzielcy.

Ceramika Muchówka 2–3 Rylovia Rylowa
Jakub Stabrawa 25′, 90+2′ – Krzysztof Sikora 55′, 65′, Jakub Mika 57′

Znajdujący się w słabej formie miejscowi nie mieli nic do stracenia i tym razem przynajmniej pokazali, że nie zamierzają się poddawać po trudnym początku sezonu. Niespodziewanie potrafili objąć prowadzenie, jednak z czasem jakość gości wystarczyła do odwrócenia losów spotkania. Po przerwie Rylovia przełamała niemoc i choć miejscowych stać było na odpowiedź po kolejnym tego dnia golu Jakuba Stabrawy, to z wygranej cieszyć mógł się wicelider. Ceramika znów pozostała bez punktów, ale tym razem można docenić ją za ambitną postawę.

Okocimski KS II Brzesko 0–2 Victoria Porąbka Uszewska
Fabian Kural 5′, Piotr Pałucki 85′

Niespodziewanie Victoria szybko objęła prowadzenie po trafieniu Fabiana Kurala, ale jeszcze większym zaskoczeniem było to, że nie dała go sobie odebrać. Tuż przed końcem niespodziewane zwycięstwo przypieczętował Piotr Pałucki. Goście sprawili ogromną niespodziankę, dzięki czemu uciekają rywalom w tabeli, a ich szanse na wywalczenie utrzymania bardzo wzrosły. OKS II po porażce traci już 8 punktów do Błyskawicy oraz 5 do Rylovii.

Arkadia Olszyny 5–4 Beskid Żegocina
Michał Waśko 3′, 27′, 50′, 77′, 82′ – Konrad Łękawa 38′, Jakub Kępa 45′, Damian Pławecki 45+2′, Janusz Czoch

To było absolutnie szalone spotkanie. Najpierw siłę swojego ataku pokazali gospodarze, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Waśko. Tuż przed przerwą beniaminek zdołał się ocknąć i w krótkim ostępie czasu zdołał z nawiązką odrobić straty. Problem w tym, że czerwoną kartką ukarany został Karola Kępa, co mocno komplikowało położenie Beskidu. Początkowo wydawało się, że nawet w okrojonym składzie zespół Marka Tomkiewicza zdoła sobie poradzić, bo w pewnym momencie było już 2-4, jednak w decydującym momencie znów uaktywnił się Waśko. Lider Arkadii zdobył kolejne 3 bramki i poprowadził swoją ekipę do wygranej. Ostatecznie obfite w bramki i zwroty akcji spotkanie zakończyło się cenną wygraną gospodarzy.