V liga. Wygrane Okocimskiego oraz Orła, porażka Szreniawy

136 0

10. kolejka była udana dla notującego fenomenalną rundę Okocimskiego Brzesko oraz dla bardzo solidnego w ostatnim czasie Orła Dębno. Wyjazdowej porażki doznała drużyna Szreniawy Nowy Wiśnicz.

GLKS Gromnik 0–1 Orzeł Dębno
Adam Dunaj 4′

W spotkaniu z radzącym sobie dotychczas słabo GLKS-em ekipa Mateusza Borowca potrafiła potwierdzić, że w tej rundzie stać ją na całkiem solidną grę. Już w 4. minucie prowadzenie zapewnił jej Adam Dunaj, który wykorzystał dogranie Szymon Klisia. W dalszej części meczu goście mogli grać ostrożniej i bronić cennej zaliczki, co ostatecznie się udało. Orzeł znów nie rzucił na kolana swoją grą, ale zanotował ważne zwycięstwo i utrzymał dobre 6. miejsce w tabeli.

Jordan Jordanów 4–2 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Michał Gancarczyk 17′, 22′, 44′, Kacper Radoń 45+1′ – Mariusz Mazanek 7′, Filip Korta 49′ (k.)

Zgodnie z tradycją w meczu Szreniawy padło sporo goli. Niestety dla sympatyków tego zespołu, większą część zapisali na swoje konto gospodarze. Rywalizacja rozpoczęła się dla podopiecznych Tomasza Rogóża pomyślnie, bo szybko prowadzenie zapewnił im Mariusz Mazanek, ale w kolejnych minutach Jordan był nie do zatrzymania i zdobył aż 4 gole jeszcze przed przerwą. Bohaterem spotkania został Michał Gancarczyk, który skompletował hat-tricka. Wydawało się, że w drugiej połowie goście mogą powalczyć już jedynie o zmniejszenie strat, ale tuż po bramce na 4-2 zdobytej przez Filipa Kortę czerwoną kartką ukarany został Patryk Bachul, co znacząco zmieniło sytuację. Mimo gry w osłabieniu przez ponad pół godziny Jordan nie dał się już jednak zaskoczyć i utrzymał prowadzenie, co pozwoliło mu umocnić się w górnej połowie tabeli. Szreniawa jest 11. i na jej pocieszenie, wygranej w tej kolejce nie odniósł żaden ze znajdujących się za nią zespołów.

Okocimski KS Brzesko 2–1 Metal Tarnów
Michał Zydroń 18′, Adam Klimczyk 90+3′ – Dariusz Rejczyk 21′

Tak bliski straty punktów OKS jeszcze w tym sezonie nie był, ale ostatecznie w starciu na szczycie i tak dopiął swego. Mecz rozpoczął się dla „Piwoszy” udanie, bo już w 18. minucie wynik otworzył Michał Zydroń. Odpowiedź gości była zdecydowana i już 3 minuty później wyrównał Dariusz Rejczyk. W 67. minucie Okocimski otrzymał rzut karny, ale tym razem Dawid Lizak nie wykorzystał doskonałej szansy. Już wydawało się, że wynik remisowy nie ulegnie zmianie i passa zwycięstw OKS-u się zakończy, gdy strzał z rzutu wolnego oddał Adam Klimczyk. Po nieudanej interwencji bramkarza piłka ostatecznie znalazła się w bramce, a OKS mógł cieszyć się z dziesiątej ligowej wygranej z rzędu. Metal stracił pozycję wicelidera i do ekipy Sebastiana Klimczyka traci teraz już 8 punktów.

Na 2. miejsc w tabeli po wygranej aż 9-2 z Łęgovią wspiął się Gród. 9 bramek swoim rywalom zaaplikował także KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. Pierwszy punkt w sezonie po remisie z LKS-em Szaflary zdobyła Tarnovia.