Klasa okręgowa. Pewne zwycięstwa Błyskawicy, Okocimskiego II i Jadowniczanki

441 0

To był całkiem ciekawy weekend w bocheńsko-brzeskiej „okręgówce”. Wysokie wygrane w 7. serii gier zanotowały drużyny Okocimskiego II Brzesko, Jadowniczanki Jadowniki oraz Błyskawicy Proszówki. W pozostałych spotkaniach rywalizacja była bardziej wyrównana, ale w każdym z nich także ostatecznie wyłoniono zwycięzcę. Największą niespodziankę sprawiła Victoria Porąbka Uszewska, która na wyjeździe ograła Arkadię.

7. kolejka

mecze sobotnie
Strażak Mokrzyska 2–4 Naprzód Sobolów
Michał Bajda 71′, Igor Świerczek 76′- Krystian Pilch 2′, 11′, 34′, Maciej Łącki 49′

Udany start zespołu Mateusza Wawryki to niestety już tylko wspomnienie. Strażak znów zaprezentował się słabo, z kolei Naprzód potrafił wreszcie rozegrać naprawdę udane spotkanie. Bohaterem gości był Krystian Pilch, który przed przerwą skompletował hat-tricka. Miejscowi obudzili się dopiero przy stanie 0-4, ale dwa trafienia nie wystarczyły do przerwania passy porażek. Po tym spotkaniu krytykowany od początku sezonu Naprzód wyprzedził w tabeli Strażaka, który coraz mocniej pogrąża się w kryzysie.

Jadowniczanka Jadowniki 6–1 Spółdzielca Grabno
Tomasz Gałka 3′, 55′, 76′, Tomasz Mól 62′, 90′, Sławomir Zubel 78′ – Patryk Morys 5′

Szybko zdobyte przez obie drużyny bramki zapowiadały ekscytujące widowisko. Remis utrzymał się do przerwy, ale w drugiej połowie stawiana w roli faworyta drużyna z Jadownik była już wyraźnie lepsza. Hat-tricka skompletował Tomasz Gałka, 2 gole dołożył Tomasz Mól, a jednego Sławomir Zubel. Zwycięstwo pozwoliło Jadowniczance na utrzymanie kontaktu z najlepszymi drużynami. Beniaminek ze skromnym dorobkiem zajmuje 12. miejsce.

Orzeł Cikowice 1–3 Beskid Żegocina
Oskar Waśniowski 48′ – Janusz Czoch 41′ (k.), Dawid Trzmiel 76′, Jakub Burkowicz 79′

Spotkanie dawnych znajomych z bocheńskiej Klasy A było zacięte i obfitowało w emocje. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gości w 57. minucie, gdy przy stanie 1-1 czerwoną kartką ukarany został Sebastian Liszka. W osłabieniu gospodarze nie zdołali odeprzeć ataków beniaminka. Beskid wygrał już czwarty raz w rundzie i zajmuje wysokie 4. miejsce, natomiast Orzeł po serii niepowodzeń jest dopiero 13.

LKS Trzciana 2000 0–3 Błyskawica Proszówki
Bartłomiej Chlebek 29′, 39′, Eliasz Dudek 86′

Tym razem beniaminek nie zdołał sprawić niespodzianki. Lidera do wygranej poprowadził tym razem Bartłomiej Chlebek, który do skutecznej gry w obronie dorzucił 2 zdobyte gole. Tuż po przerwie gospodarze mogli nawiązać kontakt z Błyskawicą, ale Hubert Zabzdyr nie wykorzystał rzutu karnego. Wygraną przyjezdnych przypieczętował Eliasz Dudek. Dzięki niej utrzymali 1. miejsce. Trzciana 2000 spadła na 10. miejsce.

Arkadia Olszyny 1–2 Victoria Porąbka Uszewska
Michał Czuba 90+3′ – Dariusz Łazarz 53′, Daniel Jaje 56′

Choć goście w poprzednich trzech meczach zdobyli 5 punktów, to nie spodziewałem się, że i tym razem będą w stanie zanotować zaskakująco dobry występ na tle Arkadii, czyli pozytywnego zaskoczenia początkowej fazy rundy. Decydujący był początek drugiej połowy, bo wtedy goście zdobyli 2 gole w krótkim odstępie czasu. Miejscowi atakowali, ale niemoc przełamali dopiero w doliczonym czasie gry. Na więcej zabrakło im już czasu, a największa niespodzianka tej kolejki stała się faktem. Arkadia po przegranej wypadła ze ścisłej czołówki, natomiast Victoria oddaliła się od najsłabszych drużyn, wyraźnie poprawiając swoje położenie.

mecze niedzielne
Okocimski KS II Brzesko 4–0 Ceramika Muchówka
Piotr Czerwiński 22′, Adrian Piekarz 29′, Igor Martyna 48′, Arkadiusz Zuzia 53′

Gospodarze byli wyraźnymi faworytami tego meczu i bez większych trudność zrealizowali cel. Efektowna wygrana pozwoliła im na utrzymanie dystansu do Błyskawicy. Bezbarwna Ceramika nadal zamyka tabelę.

Sokół Maszkienice 1–2 Rylovia Rylowa
Dawid Poliszak 64′ – Krzysztof Sikora 29′, Patryk Zbylut 46′

Niemoc Sokoła trwa dalej, z kolei Rylovia nie daje wypchnąć się czołówki. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie po strzale Krzysztofa Sikory, a tuż po przerwie podwyższył je Patryk Zbylut. Miejscowych stać było na zmniejszenie strat po strzale Dawida Poliszaka, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło im już jakości i determinacji. Na obecną chwilę Sokół musi bronić się przed spadkiem, Rylovia utrzymała pozycję na podium.