V liga. Wygrane Orła i Okocimskiego, cenny remis Szreniawy

329 0

To był ogólnie bardzo udany weekend dla trzech przedstawicieli naszego regionu. Zespoły Okocimskiego Brzesko i Orła Dębno wygrały swoje mecze, a Szreniawa niespodziewanie była w stanie wywalczyć remis z wyżej notowanym Dunajcem Nowy Sącz.

V liga

9. kolejka

Dunajec Zakliczyn 2–3 Okocimski KS Brzesko
Kamil Wójcik 37′, Rafał Socha 55′ – Marcel Kubala 19′, Kamil Brzęk 33′ (s.), Dawid Lizak 60′ (k.)

Doskonale spisujący się w poprzednich tygodniach „Piwosze” i tym razem osiągnęli swój cel, choć nie było im aż łatwo jak w kilku ostatnich starciach. Pozwolili rywalom na odrobienie dwubramkowej straty, jednak radość miejscowych trwała tylko chwilę. OKS szybko wywalczył rzut karny i powrócił na prowadzenie, którego tym razem już nie oddał do samego końca. Dziewiąta wygrana w sezonie pozwoliła ekipie z Brzeska utrzymać przewagę nad rywalami.

Orzeł Dębno 5–2 LKS Szaflary

Jakub Stypka 55′, 66′, 80′, 90′, Artur Hebda 63′ – Jakub Maciasz 70′, Łukasz Wójciak 75′

Zespół Mateusza Borowca może być zadowolony ze swojego występu, bo dobrze wykorzystał bolączki swoich rywali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale tuż po przerwie gospodarze przełamali niemoc i dość szybko zdobyli 3 gole. Goście zerwali się do ataków i byli w stanie zmniejszyć straty do jednej bramki, jednak w ostatnich minutach świetnie dysponowany Jakub Stypka przypieczętował wygraną Orła, zdobywając łącznie aż 4 gole i dorzucając asystę. Dzięki zwycięstwu Orzeł awansował na niezłe 6. miejsce i w dorobku ma 14 punktów.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 1–1 Dunajec Nowy Sącz
Jakub Kleszcz 73′ – Adrian Jawor 63′

W zapowiedzi tego spotkania stwierdziłem, że już remis byłby dla beniaminka korzystnym wynikiem, ale patrząc na przebieg rywalizacji, drużyna Tomasza Rogóża może czuć pewien niedosyt. To goście objęli prowadzenie, a na domiar złego czerwoną kartką ukarany został Mariusz Mazanek, ale w osłabieniu Szreniawa doprowadziła do wyrównania i miała jeszcze okazje, by zanotować kolejne trafienia. WKS zajmuje 11. miejsce, ale po tak obiecującym występie pojawia się nadzieja, że z czasem będzie się piął w górę.

Wydarzeniem 9. kolejki była wygrana Metalu z GLKS-em Gromnik aż 11-0. W derbach Tarnowa Unia II uporała się z pogrążoną w kryzysie Tarnovią.