Klasa okręgowa. Spółdzielca pokonała Strażaka, Błyskawica znów liderem

385 0

To była niezwykle ciekawa kolejka, bo niespodzianek było co niemiara. Tak naprawdę zgodnie z przewidywaniami zakończył się jedynie derbowy mecz Błyskawicy z Orłem, po którym gospodarze odzyskali pozycję lidera.

Klasa okręgowa

6. kolejka

mecze sobotnie
Rylovia Rylowa 6–0 Arkadia Olszyny
Patryk Zbylut 26′, 53′, 60′, Tomasz Wojewoda 31′, Krzysztof Sikora 64′, 81′

Po bardzo mocnym starcie sezonu goście mieli wszelkie podstawy do tego, by wierzyć, że i tym razem pokonają wyżej notowanego rywala. Spotkał ich wielki zawód, ponieważ to Rylovia była o wiele skuteczniejsza i zgarnęła komplet punktów. Bez wątpienia szyki Arkadii pokrzyżowało to, że już w 43. minucie czerwoną kartką ukarany został Patryk Waśko, jednak już wtedy ekipa z Rylowej prowadziła 2-0. Bohaterem spotkania został Patryk Zbylut, który skompletował hat-tricka.

Spółdzielca Grabno 1–0 Strażak Mokrzyska
Jakub Hajdo 90′

Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu. Ostatecznie jedyna bramka padła w samej końcówce, a radość fanom beniaminka dał Jakub Hajdo. W ten sposób każda z drużyn wygrała już przynajmniej jeden mecz, co zapowiada ciekawy, wyrównany sezon. Strażak po bardzo mocnym starcie złapał zadyszkę i już trzeci raz z rzędu nie zdobył bramki.

Błyskawica Proszówki 8–0 Orzeł Cikowice
Krzysztof Styrna 27′, 29′, 63′, 64′, Piotr Filipek 51′, 76′, 81′, Eliasz Dudek 79′

Drużyna Rafała Polichta srogo zrewanżowała się sąsiadom za wiosenną przegraną 0-6. Aż 4 gole na swoje konto zapisał Krzysztof Styrna, 3 trafienia dołożył Piotr Filipek, a jedno Eliasz Dudek. Błyskawica wygrała już piąty raz w sezonie i jak się później okazało, powróciła na pozycję lidera. Orzeł nadal szuka formy, a w ostatnich pięciu spotkaniach zdobył zaledwie punkt.

Victoria Porąbka Uszewska 2–2 LKS Trzciana 2000
Piotr Pałucki 38′, Mateusz Witek 53′ – Szymon Zabzdyr 41′, Adrian Kukla 63′

Dla obu zespołów było to niezwykle ważne spotkanie. Beniaminek mógł poczuć się pewniej po dwóch zwycięstwach z rzędu, ale tym razem nie poszło mu aż tak dobrze. To gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie po stałych fragmentach, jednak w obu przypadkach ich radość nie trwała długo. Ostatecznie wyrównane spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Ceramika Muchówka 0–1 Sokół Maszkienice
Damian Rogusz 6′

Goście szybko otworzyli wynik rywalizacji, ale później ani oni, ani gospodarze nie byli już w stanie skutecznie wykończyć żadnego z ataków. Sokół nie zachwycił, jednak był w stanie utrzymać skromne prowadzenie do samego końca i wygrał drugi raz w sezonie, natomiast Ceramika poniosła już piątą porażkę. Obecnie zespół Bartłomieja Hołysta zamyka ligową tabelę.

mecze niedzielne
Beskid Żegocina 3–3 Jadowniczanka Jadowniki
Janusz Czoch 43′, Janusz Czoch 58′, Dawid Trzmiel 61′ – Tomasz Mól 78′, Sławomir Rydz 85′, Tomasz Mól 89′

Oba niedzielne spotkania zakończyły się remisami. Tuż przed przerwą wynik otworzyli gospodarze, a niedługo po przerwie dołożyli kolejne dwa trafienia i już wydawało się, że zgarną komplet punktów. Przyjezdni nie poddali się, a świetna postawa w ostatnim kwadransie zapewniła im cenny punkt. Beniaminek stracił szansę na awans do pierwszej trójki i nad Jadowniczanką ma tylko „oczko” przewagi.

Naprzód Sobolów 1–1 Okocimski KS II Brzesko
Dominik Drożdż 66′ – Igor Martyna 80′

Dobrze dysponowani na początku rundy goście tym razem trochę sami włożyli sobie kij w szprychy, bo od 62. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Karola Cieśli. Naprzód bardzo szybko wykorzystał przewagę i objął prowadzenie, jednak nie był w stanie go utrzymać. Remis na pewno nie zadowala żadnej ze stron. Gospodarze nadal znajdują się w dolnej połowie tabeli, OKS stracił pozycję lidera.