V liga. Okocimski się nie zatrzymuje, wysoka wygrana Szreniawy

Za nami 5. seria gier w grupie wschodniej. Kolejny doskonały występ zanotował zespół Okocimskiego Brzesko, który tym razem pokonał na wyjeździe Jordana Jordanów. Szansy na zdobycie punktów z pogrążonym w kryzysie GLKS-em Gromnik nie zmarnowała drużyna Szreniawy. Rozczarowani mogą czuć się jedynie gracze oraz kibice Orła, gdyż ich ekipa nie sprostała Metalowi.

V liga wschodnia

5. kolejka
Szreniawa Nowy Wiśnicz 5–1 GLKS Gromnik
Damian Drożdż 15′, 44′, 72′, Paweł Świątek 90+1′, Kacper Pawlik 90+3′ – Dawid Gniadek 74′

Starcie z zawodzącym GLKS-em było dla drużyny z Nowego Wiśnicza niezwykle ważne, ponieważ porażka zatrzymałaby ją w dolnych rejonach tabeli, z kolei zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć od ekip z ostatnich pozycji. Na szczęście dla podopiecznych Tomasza Rogóża zrealizował się ten drugi scenariusz. Gospodarze od początku spisywali się bardzo dobrze na tle przeciwników, a bohaterem meczu został Damian Dróżdż, który skompletował hat-tricka. Okazała zwycięstwo pozwoliło Szreniawie awansować na 9. miejsce i przede wszystkim zbudować kilkupunktową przewagę nad rywalami zajmującymi niższe pozycje.

Jordan Jordanów 2–6 Okocimski KS Brzesko
Hubert Hanusiak 7′, Michał Ryś 59′ – Paweł Borowiec 15′, Dawid Lizak 28′, Marcel Kubala 45+3′, 71′, 85′, Kacper Sowa 49′

Drużyna Sebastiana Klimczyka rozpędziła się na dobre. Spotkanie z Jordanem miało być dla niej wyzwaniem, ale sprostała mu z łatwością. To gospodarze szybko zdobyli pierwszego gola, jednak ich radość trwała zaledwie kilka minut. OKS jeszcze przed przerwą prowadził 3-1, w drugiej oba zespoły podwoiły swój dorobek bramkowy, co przełożyło się na wysoką wygraną „Piwoszy”. Mecz miło wspominać będzie chyba zwłaszcza rezerwowy Marcel Kubala, który pojawił się na boisku jeszcze w pierwszej połowie i zanotował hat-tricka.

Metal Tarnów 4–1 Orzeł Dębno
Dariusz Rajczyk 16′, 79′, 90+2′, Hubert Dulęba-Czarnecki 50′ – Oskar Klimek 78′

Nie udała się podopiecznym Mateusza Borowca wyprawa do Tarnowa na mecz z Metalem. To gospodarze od początku nadawali ton rywalizacji, a w ich szeregach wyróżnił się zwłaszcza Dariusz Rajczyk, który skompletował hat-tricka. Orzeł przez ostatni kwadrans musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sebastiana Kaczmarczyka. Zdołał początkowo nawet zanotować trafienie kontaktowe, ale ostatni fragment rywalizacji należał do miejscowych. Zespół z Dębna nie powiększył swojego dorobku, który nadal wynosi 7 punktów.

W czołówce tabeli doszło do niewielkich przetasowań, bo swoje mecze wygrały drużyny Kolejarza, Dunajca Nowy Sącz i Grodu. Na razie z tego grona najlepsze wrażenie sprawa pierwsza z nich, bo podobnie jak Okocimski zdobyła 15 punktów i nie straciła jeszcze choćby jednej bramki.