V liga. Cenna wygrana Okocimskiego, Orzeł lepszy od Szreniawy

386 0

Za nami już niemal cała 1. kolejka w grupie wschodniej, ponieważ do rozegrania został jedynie mecz KS-u Nowa Jastrząbka-Żukowice z GLKS-em Gromnik. Z naszej lokalnej perspektywy najważniejszymi wydarzeniami było cenne wyjazdowe zwycięstwo Okocimskiego z Zalesianką oraz wygrana Orła Dębno z Szreniawą.

Zalesianka Zalesie 1–3 (1-1) Okocimski KS Brzesko
Sylwester Wierzycki 7′ – Dawid Lizak 10′, Daniel Kaciczak 77′, Dominik Grochota 90+8′

Od wygranej sezon rozpoczęli stawiani w roli pretendentów do awansu „Piwosze”. Ekipa Sebastiana Klimczyka zaprezentowała się co najmniej solidnie, choć bardzo szybko straciła bramkę. Zdołała jednak błyskawicznie wyrównać, a w decydującym momencie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. OKS-owi lekko pomógł fakt, że od 82. minuty, gdy prowadził jeszcze tylko jedną bramką, gospodarze musieli grać w dziesięciu po czerwonej kartce dla Bogdana Kurzeja.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 1–4 Orzeł Dębno
sam. 60′ -Artur Hebda 17′, 29′ (k.), Szymon Michałek 49′, Oskar Klimek 90+2′

Bolesne przywitanie z V ligą zanotowała Szreniawa. Przebieg rywalizacji musiał rozczarować fanów WKS-u oraz postronnych obserwatorów, bo beniaminek został zupełnie wypunktowany przez skuteczny zespół Mateusza Borowca. Do przerwy było 0-2, a oba trafienia dla przyjezdnych zanotował Artur Hebda. W drugim przypadku wykorzystał rzut karny wywalczony przez Adama Dunaja. Jeśli ktoś wierzył, że po przerwie role się odwrócą, to został tych złudzeń pozbawiony już po czterech minutach, kiedy po rozegraniu rzutu wolnego bramkę zdobył Szymon Michałek. Na domiar złego chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Piotr Kostuch i Szreniawa znalazła się w opłakanym położeniu. Nie zdołała już z niego wybrnąć, bo w końcowym fragmencie obie ekipy zdobyły po jednej bramce. Dla mającego za sobą trudną poprzednią rundę Orła tak okazałe zwycięstwo może okazać się punktem zwrotnym, a przynajmniej doda zawodnikom pewności siebie przed kolejnymi meczami. Drużyna Tomasza Rogóża musi szybko się pozbierać i próbować przystosować się do wymagań V-ligi.

Pomimo wyjazdowych zwycięstw OKS-u i Orła premierowa kolejka należała do gospodarzy. Bez straty bramki swoje mecze wygrał Dunajec Nowy Sącz, Jordan, Gród oraz Kolejarz. Remisem zakończyło się spotkanie Łęgovii z Dunajcem Zakliczyn.