Liga okręgowa (Tarnów). Festiwal goli w Dębnie

501 0

W pojedynku przedstawicieli powiatów bocheńskiego i brzeskiego, lepsi ci pierwsi. Czarni Kobyle wygrali w Dębnie 5-4 z miejscowym Orłem. Spotkanie mogło podobać się nielicznie zebranym kibicom. Padło aż dziewięć goli, a mogło znacznie więcej, co świadczy z jednej strony o atrakcyjnej, ofensywnej grze obu zespołów, jak również o kiepskiej grze defensywnej obu ekip.

Do przerwy goście wygrywali 3-1. W drugiej połowie częściej gotowało się pod bramką Czarnych. Napastnicy Orła nie potrafili jednak poradzić sobie z dobrze interweniującym na linii bramkowej Kolarzem. Mimo optycznej przewagi, to jednak goście wywieźli cenne trzy punkty z Dębna. O sukcesie zadecydowała skuteczność pod bramką rywala.

Dla dębnian była to szósta porażka w tegorocznych rozgrywkach. Podopieczni trenera Zbigniewa Osieckiego mogą pochwalić się z kolei czteroma zwycięstwami (w tym trzy na własnym stadionie). Dla odmiany Czarni na wyjazdach uzbierali aż 10 punktów, natomiast w Kobylu zdobyli zaledwie 1 punkt (z GKS Drwinia).

Bramki dla piłkarzy z Kobyla strzelili: Tobiasz oraz K. Stec (w tym jedna z rzutu karnego) – po dwie oraz Kruczek.

Inny przedstawiciel brzeskiego podokręgu – Sokół Borzęcin Górny zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli zremisował bezbramkowo na własnym stadionie (gra gościnnie w Łękach) z wice liderem – Olimpią Wojnicz. Gospodarze nastawili się na grę z kontrataku przeciwko faworyzowanym gościom. Każda ze stron mogła przechylić losy meczu na swoją korzyść. Z remisu w Łękach może skorzystać Jadowniczanka, która w niedzielę zmierzy się z GKS Drwinia.

W ostatnim sobotnim pojedynku Zorza Zaczarnie przegrała w Tarnowie z Iskrą. To trzecie zwycięstwo z rzędu tarnowian, którzy dzięki niemu doskoczyli do ligowej czołówki (16 punktów).